fbpx

Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції»

В Україні прийнятий закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який встановлює нові правила функціонування ринку органічної продукції.

Закон набуває чинності з 2 серпня 2019 року. З текстом закону можна ознайомитися за посиланням.

Цей закон визначає основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями держполітики у зазначених сферах.

Так, відповідно до закону, оператори несуть відповідальність за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За такі дії визначено покарання у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Водночас ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців — у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. За маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік” за відсутності відповідного сертифіката накладатиметься штраф на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб — підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції органами сертифікації тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми мінімальних заробітних плат.

Юридичні особи, які реалізують продукцію, марковану як органічна, сплачуватимуть штраф у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, а фізичні особи-підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат за введення в обіг або реалізація продукції без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції або вимогам законодавства держави походження такої продукції.

Share Button
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий